wybór zagęszczarki

Niemal każda większa inwestycja budowlana wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża – w tym jego zagęszczenia. W tym celu wykorzystuje się specjalne maszyny budowlane, tzw. zagęszczarki. Urządzenia te są w stanie skutecznie utwardzić podłoże pod niemal każde zastosowanie. Zagęszczarki wykorzystywane są m.in. podczas budowy dróg, ścieżek rowerowych, układania kostki brukowej czy stawiania budynków. Jaką zagęszczarkę wybrać na budowę i dlaczego warto postawić na wynajem sprzętu budowlanego? Omówimy to w dzisiejszym poradniku.

Podział i rodzaje zagęszczarek

Obecnie w użyciu są 3 rodzaje zagęszczarek do gruntu: niewielkie skoczki, bardziej uniwersalne zagęszczarki jednokierunkowe oraz ciężkie zagęszczarki nawrotne (dwukierunkowe). Przed wyborem konkretnego rodzaju zagęszczarki, musimy dobrze znać nasze wymagania techniczne – w tym najważniejsze wagę maszyny oraz szerokość stopy roboczej. Jeżeli planujemy utwardzić grunt w wąskich wykopach, np. podczas układania rur, wtedy warto wynająć wąskie i lekkie ubijaki, czyli zagęszczarki stopowe. Jeśli jednak planujesz roboty budowlane na większej i otwartej przestrzeni, wtedy lepszym wyborem będzie wynajem cięższych i większych zagęszczarek jedno- lub dwukierunkowych (nawrotnych).

Przykładowo do utwardzenia średniej wielkości powierzchni pod kostkę brukową, doskonale sprawdzą się modele jednokierunkowe. Ich wynajem jest niedrogi, a efektywność i wydajność tego typu maszyn będą wystarczające w przypadku większości tego typu prac budowlanych. Co innego, gdy jesteś w trakcie realizacji większej inwestycji budowlanej, wtedy nie obejdzie się bez ciężkich zagęszczarek nawrotnych, które dysponują sporą siłą odśrodkową i ciężarem – nawet do kilkuset kilogramów.

Wynajem zagęszczarek w Krawczyk Rental

W naszej wypożyczalni wypożyczysz wszystkie 3 rodzaje zagęszczarek: stopowe, jednokierunkowe i nawrotne. Oferujemy szeroki wybór sprzętu o różnej masie i parametrach roboczych. Ponadto prowadzimy profesjonalny serwis maszyn budowlanych. Jeżeli masz problem z wyborem odpowiedniego modelu zagęszczarki, nasi doradcy pomogą Ci zawęzić kryteria. Postaw na szybki i bezpieczny wynajem sprzętu budowlanego na terenie Bochni!